Medlemsmøte mandag 17. sept. 2018

posted in: Uncategorized | 0

Det var godt fremmøte og to av klubbens medlemmer, Rita og Bjørn viste egne bilder. Vi prøver å ha innslag fra to medlemmer på hvert møte og da får man ca. 10 min til å vise egne bilder og fortelle litt om dem hvis man ønsker. Rita tok oss med på en spennende reise i hennes arbeider og viste mange dobbeleksponerte bilder i sorthvitt. Bildene fortalte på en måte to historier samtidig.
Her var det nok noen som fikk ideer til å prøve dette selv.
Bjørn viste bilder fra natur og steinhoggermiljø og hadde sin vanlige lune måte å fortelle historier på.

Til neste møte så er det Bjarne og Stein som skal vise sine bilder.

Ellers tittet vi litt på organisering av bilder på disk og hvordan man kan bruke Lightroom til å få korrekt import av bilder. Utover høsten på medlemsmøtene vil vi ha slike minikurs i bruk av Lightroom og vi skal også titte på «On1 Raw 2018» som er et program flere anskaffer nå.

Kveldens konkurransen hvor temaet var «Linjer, form og farge» ble vunnet av Mark Green. På 2. plass kom Arne Aase Isaksen og på 3. plass kom bildet til Petter Gilbert.

 

 1. plass Fotograf: Mark Green.

 2. plass Fotograf: Arne Aase Isaksen

 

 3. plass Fotograf: Petter Gilbert